понеділок, 19 вересня 2016 р.

Хто перед Вами – друг, чи шахрай?

лохотрон  

 Часто можна спостерігати ситуацію коли в різних брокерських компаніях відрізняються дані котирування на ті чи інші інструменти. Що це? Дані з різних біржових площадок не одинакові, чи проблема значно глибша і трейдерів, як «баранів» намагаються направити по невірному шляху іншими словами «постригти». Давайте більш детально розберемо цю ситуацію.


    Брокерські компанії, як будь-які посередники, надаючи послугу доступу до фінансових ринків співпрацюють з біржами, банками, маркетмейкерами, ІТ-компаніми та рядом інших компаній, що обслуговують даний сектор бізнесу. Чесні та «правильні» брокери мають прямі домовленості з усіма вище перерахованими суб’єктами даного ринку, що дозволяє надавати з одного боку правдиву інформацію, у вигляді точних котировок, а з іншого забезпечувати найбільш якісну послугу доступу до фінансових ринків. В ідеалі вони мають підписані  договори з не менше ніж з 10-ма біржами, по кожному з напрямків діяльності брокера (Forex, Фондовий чи Сировинний ринок), підтримку кількох банків (кредитне плече), домовленості з 3-ма та більше маркетмейкерами (можливість купівлі-продажу в будь-якій точці графіка (обов’язки останніх), договори з обслуговуючими компаніями: Інтернет зв'язок, платформи для торгівлі, інформаційна підтримка, аналітична інформація та ін.. Весь цей пул компаній, на виході, дає максимально якісну послугу доступу до фінансових ринків. Виходить брокер – це верхівка айсберга, яку ми бачимо і з нею ж співпрацюємо.

   З іншого боку недобросовісні брокерські компанії продають клієнтам дану послугу без необхідних засобів, інструментів та домовленостей, що зумовлює під час торгівлі у трейдерів ряд проблем. Серед них найбільш популярними є: відсутність котировок по ціні ордера, незрозумілі скачки волотильності, «проскальзивание» під час купівлі чи продажу активу, суттєві розбіжності між котировками в різних брокерських компаніях, операції трейдерів не виводяться на біржу (торгівля в середині брокера) та ін. Такий стан речей та інші маніпуляції, дозволяють недобросовісним брокерським компаніям махлювати і як наслідок трейдери втрачають (або просто дарують) свої гроші цим компаніям. З досвіду можу сказати, що таких недобросовісних компаній на ринку України та країн СНД більшість. Основною метою створення цих компаній є з одного боку заробляння грошей, а з іншого вивід активів за кордон в офшори. Чому це можливо? – спитаєте Ви. Все просто – недосконале законодавство, а в деяких сегментах його повна відсутність, слабка регуляторна політика, низький рівень контролю за фінансовим сектором та ряд інших бролбем.

   Як відрізнити добросовісного брокера від шахрая? – запитаєте Ви. Все досить просто, перше зверніть увагу на  місце реєстрації брокерської компанії, якщо це офшор, то слід задуматися чи компанія просто не хоче платити податки, чи вона є недобросовісною. Правильні компанії зареєстровані та працюють в країнах з розвиненим фінансовим сектором, де й платять податки, дотримуються законів, забезпечують належну якість послуг котрі надають. Друге максимально перевірити наявність у компаній договорів з необхідними компаніями-партнерами, зокрема з біржами, банками, маркетмейкерами, обслуговуючими компаніями, якщо такі договори відсутні, або компанії не бажають Вам їх надати – перед вами потенційні шахраї. «Правильні» брокери, якщо й навіть не покажуть дані документи, то принаймні підкажуть де цю інформацію можна знайти. Третє зверніть увагу на те, як дані компанії ведуть свій бізнес, чим агресивніше та нахабніше вони себе поводять, тим вища вірогідність того, що перед вами шахраї.


    І останнє – довіряйте тільки фактам, якщо ж ці факти перевірити неможливо, то це тільки чутки, які не заслуговують на довіру. Маєте цікаву інформацію по темі пишіть в коментарях. Всім успіхів у Ваших починаннях, до в’язку . … …

Немає коментарів:

Дописати коментар