четвер, 7 квітня 2016 р.

Скільки коштує іпотека?

брихня


      У всіх на вустах, особливо громадян країн СНД, тільки й розмов про дешеві кредити на житло в Європі та Штатах. Чи насправді це так, давайте розбиратись.

      Всі знають, що в Україні, щоб взяти іпотечний кредит необхідно дуже добре заробляти. Вартість квартир, по теперішнім цінам, коливається від 700 тис. до кількох мільйонів гривень.
Все залежності від планування, місця розташування, площі, ремонту та низки інших умов. Проте люди, що прагнуть покращити умови проживання, ідуть в банк та беруть дорогий кредит. Чому ж дорогий, а тому що вартість купленого в кредит житла, протягом терміну повернення кредиту, виросте чи не в два рази, в порівнянні з початковою вартістю. І це я не рахую перший внесок мінімум 15%, страховку, комісію за обслуговування та інші платежі. Але люди не дивлячись на високі відсотки таки продовжують брати житло в кредит.

       Що ж можна сказати про ситуацію в Сполучених Штатах Америки? А  там іпотечних кредитів дають на ліво і на право. В порівнянні з нашою країною і відсотки за ними дешевші. Якщо в нас дають під 10-15% річних в валюті, то в Штатах під 3-5% річних. На перший погляд здається, що це вигідно, проте не будемо забігати на перед, а розберемося в деталях. Провівши більш глибокий аналіз кредитного договору, що пропонується в нашій країні та в США зясувалася цікава деталь – пункт в котрому позичальник має право на отримання реінвестування по кредиту. Чудово! – скажете Ви. Проте не все так просто. Після того, як позичальник в Штатах скористається даним пунктом, ставка за його кредитом з постійної переходить в розряд плаваючої, в нас такого не відбувається. При цьому розмір ставки по такому кредиту може досягати 20 і більше відсотків річних. Тобто позичальник стає заручником банку і повертає значно більшу суму відсотків ніж та, що передбачалося на початку.

     Саме через цей пункт, а точніше через збіг обставин в 2008 році в США обвалився ринок житла, потопивши про цьому частину банківської системи країни та спричинивши світову кризу. Частка кредитів виданих в якості реінвестування була в кілька разів вищою реальної вартості житла в заставі, крім того населення країни не змогло розрахуватися по плаваючій ставці, розмір котрої, в деяких випадках, досягав 200% річних.

     Американські та європейські експерти постійно говорять нам, що Ваша банківська система недосконала, її необхідно модернізувати, підтягнути до світових стандартів. Чому ж тоді, друга за розміром економіка світу – китайська, не поспішає запроваджувати у себе стандарти американської та світової фінансової систем? Може китайці не настільки короткозорі та необізнані? Чи може й дійсно світова фінансова система є не настільки досконалою? Варто задати собі ці питання, і взагалі, після подій 2008 року, слід задуматися чия саме фінансова система є відсталою?

       
        Далі буде … …



Немає коментарів:

Дописати коментар